szlaki górskie w wiśle
Strona główna » Beskidzkie smaki: Kulinarne odkrycia w regionie

Nie tylko pstrągi i oscypki, chociaż ich także nie brakuje w menu noclegów z wyżywieniem w Wiśle. Naszym gościom oferujemy zarówno regionalne, jak i klasyczne przysmaki. Stawiamy na świeże produkty i niepowtarzalny smak. Zobacz, dlaczego trudno się oprzeć finezji naszych kucharzy.

Spis treści:

Czym żywili się beskidzcy górale?

Kuchnia Beskidów i Śląska Cieszyńskiego była bardzo prosta. Żywności dostarczało rolnictwo, rybołówstwo i pasterstwo. Tradycje kulinarne wyrastały więc na bazie darów natury. Podstawą menu były przetwory zbożowe oraz rośliny strączkowe. Na stołach królowały ziemniaki i kapusta przyrządzane na wiele sposobów. Ryby i mięso jadano rzadziej, ale one też mają umocowanie w beskidzkiej tradycji.

Co ciekawe – rzadko jadano przy stole. Na co dzień pracujący w polu górale tam właśnie spożywali posiłki, popijając je mlekiem surowym lub zsiadłym, albo maślanką. Do stołu zasiadano jedynie od święta lub z okazji ważnych uroczystości.

Kulinarne tradycje w Domu Wczasowym Beskidy

Odwiedzając Wisłę turyści mają okazje skosztować całej gamy lokalnych, tradycyjnych specjałów. Sery wykonywane z owczego mleka w wielu propozycjach- od rozsławionych na cały świat oscypków, po bundz I nie tylko. Pstrągi, które smakują tu jak nigdzie indziej. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że pobyt w górach powinien mieć różne oblicza i dlatego nasi goście po powrocie z górskich szlaków mogą skosztować regionalnych specjałów przygotowanych w naszej kuchni.

Dom Wczasowy Beskidy w miejscowości Wisła oferuje noclegi z wyżywieniem, a wśród kulinarnych wizytówek regionu można znaleźć:

– Sałatkę górską lub pasterską. Głównym składnikiem pierwszej jest wędzony pstrąg (ryba żyjąca w górskich strumieniach), drugiej – wędzony twaróg. Zarówno ryby, jak i twarogi były podstawą tradycyjnej kuchni górali beskidzkich. Rybie i twarogowi towarzyszą warzywa, które w sezonie letnim można wyhodować w ogrodzie. Jest swojsko, ale i bardzo pysznie.

– Burger regionalny – wygląda jak tradycyjny burger znany z popularnej sieci fast food, ale kryje w sobie pewien sekret. To oscypek dodawany zamiast sera żółtego. Ten drobny szczegół pozwala wyczarować unikalny smak beskidzkiego burgera. Na nizinach jest on nieznany.

– Deska górala dla dwojga – czyli zestaw przystawek na romantyczną kolację i nie tylko. Na deskę trafiają między innymi korbaczyki – przysmak znany tylko w górach. To rodzaj sera wyrabianego w z mleka krowiego, przyjmujący kształt misternie plecionych warkoczy lub warkoczyków.

Dom Wczasowy Beskidy Wisła – noclegi z wyżywieniem i basenem

Niezależnie od tego, czy pobyt u nas ma być powiązany ze zdobywaniem beskidzkich szczytów, czy też celem jest poznawanie lokalnego folkloru na cyklicznych imprezach w regionie, DW Beskidy zawsze jest dobrym wyborem. Noclegi w Wiśle ze śniadaniem lub całodziennym wyżywieniem i basenem dla lubiących aktywny odpoczynek to argumenty, którym trudno się oprzeć.

Dwie sale konferencyjne w Wiśle w DW Beskidy, w połączeniu z możliwością smakowania beskidzkich specjałów to kolejny powód, dla którego warto zwrócić uwagę na nasz obiekt. Zarówno indywidualni goście, jak i grupy zorganizowane mogą liczyć na gościnne przyjęcie w iście góralskim stylu.

Nie tylko po góralsku, czyli co serwujemy w DW Beskidy

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że całodzienne wyżywienie w czasie dłuższego pobytu w Wiśle nie może opierać się wyłącznie na tradycyjnych daniach. Znamy upodobania kulinarne turystów i ich przywiązanie do codziennego menu.

Wiemy, że potrzeby dzieci są bardzo specyficzne i nie proponujemy im kwaśnicy. W naszej przepastnej spiżarni zawsze znajdą się nuggetsy i ulubiona zupa najmłodszych – pomidorowa z makaronem.

Rozumiemy, że osoby starsze niezbyt chętnie eksperymentują w kuchni, opierając się na sprawdzonych smakach. Zdajemy sobie sprawę, że nierzadko stan zdrowia nie pozwala na sięganie po ekstrawaganckie potrawy. Dlatego nasze menu jest na tyle różnorodne, by każdy znalazł coś dla siebie. Nasza oferta noclegów z wyżywieniem w Wiśle jest dopasowana również do seniorów, których serdecznie zapraszamy.

Stawiamy na różnorodność, ale jesteśmy wierni góralskiej tradycji – wszystko, co trafia na nasze stoły, pochodzi od lokalnych dostawców. Wybieramy świeże produkty.  Dobrze wiemy, że tylko one pozwolą osiągnąć niepowtarzalny smak, dla którego nasi goście tak chętnie wracają do DW Beskidy w poszukiwaniu noclegu z wyżywieniem.

Odpocznij w górach!

Wisła noclegi z wyżywieniem i basenem czekają na Ciebie w Domu Wczasowym Beskidy

+48 518 267 636
©2021 Copyright - BESKIDY - Dom Wczasowy Wisła / Wypoczynkowa 10 Wisła / tel.: +48 33 855 20 13