Strona główna » Na przekór pandemii

Na przekór pandemii

Pandemia doświadcza każdego. Pokazała także, jak trudno funkcjonować nie mając wpływu na zmieniającą się dynamicznie rzeczywistość. Nie ominęło to naszego ośrodka.  Staraliśmy się dobrze wykorzystać czas, kiedy nie mogliśmy Was gościć w naszych progach i świadczyć wszystkich usług. Dostosowując się do narzuconych nam odgórnie warunków,  ale też realizowaliśmy pomimo wszystko plany. Ale po kolei.

Ośrodek z tradycjami i doświadczeniem

Działamy nieprzerwanie od lat 60-tych XX wieku. Najpierw byliśmy ośrodkiem należącym do kopalni Bobrek, potem ośrodek zmieniał właścicieli. Był jednym z pierwszych, który w Wiśle posiadał własny kryty basen. Od początku byliśmy otwarci nie tylko na naszych przyjezdnych gości ale także na mieszkańców miasta, wielu właśnie u nas uczyło się pływać. Powodów do integracji było więcej – działająca kawiarnia, organizowane bale sylwestrowe, otwarcie siłowni. Wisła stała się popularna wśród turystów, duży impuls do częstszych tu wizyt dały niemalże już 20 lat temu!! sukcesy Adama Małysza, przebudowa skoczni i w ostatnich latach organizowanie najważniejszych imprez z Pucharem Świata włącznie. Nasz ośrodek przestał być konkurencyjny dla tle innych, pojawiło się wiele nowych hoteli, pensjonatów i apartamentów. Funkcjonowaliśmy, mieliśmy świadomość naszego potencjału, ale brakowało sprzyjających okoliczności do rozwoju. Punktem wyjścia był remont na miarę wymagań turystów XXI w. Prace remontowe rozpoczęliśmy w lutym 2020 r., a marcu ogłoszono pandemię. Zaryzykowaliśmy. Niepewni jutra zdecydowaliśmy realizować zaplanowane działania. Kolejne miesiące pokazały, że intuicja nas nie zawiodła.

Podróż do źródeł

To hasło promocyjne miasta Wisła jest bardzo bliskie naszej filozofii. Lokalizacja naszego ośrodka, sąsiedztwo łąk, lasów, bliska odległość do szlaków turystycznych i tras narciarskich, oddalenie od zgiełku centrum i ruchu głównej ulicy, zachęca do integracji z naturą, wyciszenia, szukania wytchnienia. Chcemy inspirować do doświadczania idei slow life u nas i po powrocie do domu. Pokazać moc oddechu – także westchnienia zachwytu. Nasze pokoje są odnowione, przytulne, część posiada balkon z widokiem na ogród i drzewa. Mamy zarówno standard premium jak i ekonomiczny. Regeneracji sprzyjać będzie m.in. kontakt z pobliskim górskim potokiem, a także propozycje naszej kuchni. Serwujemy dania w oparciu o dania sezonowe, ale także sięgamy po przepisy z kuchni regionalnej a także aktualnych trendów żywieniowych. Jesteśmy w stanie dostosować się do indywidualnych potrzeb naszych Gości. Stawiamy na jakość używanych i podawanych produktów – wybieramy te z upraw ekologicznych i od lokalnych producentów. Naszym partnerem jest firma Polbioeco, której produkty w najbliższej przyszłości będą do kupienia w naszej recepcji. Dokładamy wszelkich starań byście się czuli u nas domowo i swobodnie.

Życie to ruch

Nasza sala sprawdza się podczas zajęć jogi, tańca. Regularnie prowadzone na niej są warsztaty także pracy z oddechem, rozwojowe. Na specjalne życzenie jesteśmy w stanie zorganizować warsztat skrojony na potrzeby grupy. Do dyspozycji naszych gości jest wspomniany już kryty basen, ale także sauna, jacuzzi, siłownia. Działa także gabinet odnowy biologicznej oferujący masaże i zabiegi na ciało i twarz. Pani Ula nie tylko pomaga odpocząć, zregenerować ciało, ale także stwarza niezwykle ciepłą i przyjazną atmosferę. Pomaga doradzić, wsłuchuje się w potrzeby. W bezpośrednim sąsiedztwie mamy jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Wiśle – Nową Osadę. Miejsce doceniane przez miłośników sportów zimowych, ale także rowerzystów i amatorów bardziej ekstremalnych doznań. Na miłośników spacerów, czekają nie tylko szlaki, ale także trasy spacerowe, wiślańskie doliny do odkrycia.

Moc spotkań

Nie samym sportem żyje człowiek. Nasza lokalizacja doceniana jest także przez osoby poszukujące spokoju podczas spotkań biznesowych, szkoleniowych. Organizujemy konferencje, kameralne sympozja, wyjazdy szkoleniowo-integracyjne. Inspiracje czerpiemy z tradycji miejsca, w którym działamy. Naszym Gościom organizujemy kuligi, biesiady z kapelą góralską, podpowiadamy, jakie miejsca w Wiśle i okolicy warto odwiedzić. Jesteśmy pewni, że kto raz połknie bakcyla Wisły i Beskidu Śląskiego, będzie tu wracać. W końcu wszystkie drogi prowadzą do Wisły i do naszego Ośrodka Wypoczynkowego Beskidy!

©2021 Copyright - BESKIDY - Dom Wczasowy Wisła / Wypoczynkowa 10 Wisła / tel.: +48 33 855 20 13