noclegi zima beskidy
Strona główna » Beskidy zimową porą

Zima w górach kojarzy się przede wszystkim ze śniegiem. Tu gwarancja na korzystanie z wszystkich atrakcji z nim związanych jest największa. Zima w Beskidach pełna jest możliwości, zarówno dla szukających aktywności jak i potrzebujących wyciszenia. My zachęcamy do połączenia przyjemności, szukania równowagi.

Białe szaleństwo

W naszym bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Wiśle – Nowa Osada (www.zima.nowaosada.pl). Dla miłośników narciarstwa zjazdowego czeka tu nowoczesny wyciąg kanapowy, dla osób dopiero się uczących wyciąg talerzykowy. Do dyspozycji są trasy łagodne i o średnim stopniu trudności. Dużym atutem jest rozwinięta infrastruktura – na miejscu można wynająć instruktora, zapisać dziecko do narciarskiego przedszkola, jest wypożyczalnia sprzętu i kilka punktów gastronomicznych. Szusować można zarówno w ciągu dnia jak i po zmroku, w ofercie jest karnet na wieczorną jazdę.

W pobliżu naszego ośrodka znajdują się trasy do narciarstwa biegowego. Kompleks Jonidło oddalony jest dosłownie kilkaset metrów. Można tam wypożyczyć sprzęt i wynająć instruktora. Nieco dalej, bo na Przełęczy Kubalonka znajduje się kompleks tras rekomendowanych przez Polski Związek Narciarski. Tam na fanów biegówek czeka trasa o długości 5 km, w dużej części biegnąca w lesie. Tam też jest najdłużej gwarancja śniegu.

Coraz popularniejsze są także wypady na skitoury. Ten rodzaj narciarstwa pozwala odkrywać beskidzkie szlaki ale i trasy poza nimi w zupełnie inny sposób. Na terenie Wisły działa kilka wypożyczalni sprzętu a z instruktorem można umówić się na kilkugodzinny wypad. A miejsc, do odwiedzenia w ten sposób jest bardzo dużo. Można podziwiać widoki i cieszyć się zjazdami. Ta forma rekreacji wymaga jednak odpowiedniej kondycji.

Na góralską nutę

Wypad w góry w zimie to także możliwość integracji i zabawy przy muzyce regionalnej. Na terenie Wisły i w najbliższej okolicy znajduje się kilka miejsc, gdzie odbywają się tradycyjne kuligi. My rekomendujemy trasę do znajdującej się naszym sąsiedztwie – Dolinie Gościejowa. Koniecznie kulig powinien zakończyć się w kolibie, gdzie będzie można przy ognisku ogrzać się, upiec kiełbasę bądź oscypka, skosztować regionalnych potraw i napitków. Istnieje możliwość zorganizowania takiej atrakcji dla naszych gości.

Lodowisko czeka

Od tego sezonu zimowego Wisła może pochwalić się dodatkową atrakcją, stanowiącą świetną alternatywę dla szusów narciarskich i snowboardowych. W centrum, w pobliżu parku, na terenie gdzie w lecie działa kąpielisko, otwarte jest lodowisko. Zabawa gwarantowana zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na miejscu jest bogate zaplecze pozwalające się ogrzać i zregenerować, gdy kręcenie piruetów na powietrzu pobudza apetyt. Ślizgi możliwe są także wieczorową porą. Nie brakuje tam także atrakcji muzycznych, inspirujących do poruszania się w ich rytmie.

Bliskość natury

Nie każdy jednak ma potrzebę aktywnie spędzać czas oddają się wspomnianym sportom. Nasza okolica sprzyja także regeneracji w rytmie slow life. Cisza, spokój, ścieżki mniej znane, szlaki do odkrycia. Miejsc mocy w Wiśle znaleźć można wiele. Do odwiedzenia jest las, odnalezienia swojej łąki czy polany, to spacer wzdłuż rzeki, wycieczka nad zaporę w Czarnym. To odwiedzenie kaskad Rodła w dolinie Białej Wisełki, choć o tej porze roku w pakiecie są mijające nas kuligi.

Są osoby, które korzystając z sezonu na morsowanie, skusić się mogą na sprawdzenie wrażeń, jakie wywoła zanurzenie się w królowej polskich rzek. Miejsc, sprzyjających zanurzeniu się w wodzie, nie brakuje.

Troszcząc się o ciało

Zimowe aktywności na powietrzu to często terapia zimnem, która potrzebuje dopełnienia ciepłem. Intensywna aktywność fizyczna,często właśnie podczas wyjazdów oddajemy się przyjemnościom, na które na co dzień nie mamy czasu, wymaga regeneracji. Zmęczenie, przyjemne, ale jednak zmęczenie, może wywoływać zakwasy. Ciało może pokazać, które jego części poruszyliśmy za mocno, zbyt dawno nie używaliśmy. Po oddaniu się sportom zimowym warto zadbać o odprężenie. Pomoże w tym sauna, hydromasaż w jacuzzi, a może których z odprężających zabiegów w naszym gabinecie odnowy.

To także świetna opcja, dla osób, które szukają wyciszenia, przyjeżdżają odpocząć, dotlenić się, rozluźnić. Profesjonalna obsługa pomoże dobrać zabieg do potrzeb i preferencji.

Zapraszamy do odkrycia Beskidów, Wisły, w zimowej porze!

 

Odpocznij w górach!

Wisła noclegi z wyżywieniem i basenem czekają na Ciebie w Domu Wczasowym Beskidy

+48 518 267 636
©2021 Copyright - BESKIDY - Dom Wczasowy Wisła / Wypoczynkowa 10 Wisła / tel.: +48 33 855 20 13