Urlop w Beskidzie Śląskim to doskonały sposób na odprężenie i bliski kontakt z naturą. Wisła ma dobrą bazę noclegową, a nasz Dom Wczasowy Beskidy czeka na Was z ofertą wyżywienia i relaksu na basenie i w strefie SPA. W pobliżu przebiegają malownicze szlaki górskie. W tym wpisie przedstawiamy 3 łatwe i widokowe trasy dla początkujących wędrowców.
Spis treści:
- Wisła – noclegi z wyżywieniem w Domu Wczasowym Beskidy
- Żółty szlak z Wisły na Trzy Kopce Wiślańskie
- Pętla szlaków na Wielki Stożek
- Szlak z Wisły Jawornik na Przełęcz Beskidek
- Jak odpocząć po górskiej wędrówce?
Wisła – noclegi z wyżywieniem w Domu Wczasowym Beskidy
Planując urlop w Wiśle, wybierz miejsce, które zapewni nie tylko przytulne noclegi, ale również doskonałe wyżywienie i strefę relaksu. Dom Wczasowy Beskidy to wyjątkowy pensjonat w Wiśle. Nasza oferta obejmuje przytulne pokoje, smaczne wyżywienie oraz liczne atrakcje i udogodnienia, takie jak basen, gabinet masażu, siłownię, a także dostęp do Wi-Fi i bezpłatny parking. Pokoje Wisła w położonym w malowniczej okolicy, Domu Wczasowym Beskidy to świetna baza wypadowa na górskie szlaki i zwiedzanie regionu. To niewysokie pasmo górskie, ale ma kilka widokowych szczytów i polan. Uroku dodają mu pachnące igliwiem i ziołami lasy. Trasy piesze są zwykle szerokie, wygodne i dobrze oznakowane. Można wybrać się nawet z kilkuletnimi dziećmi. Planujesz wędrówkę po okolicznych szlakach? Poznaj nasze propozycje łatwych tras górskich, a także przewodnik po trasach górskich i rowerowych w Wiśle!
Żółty szlak z Wisły na Trzy Kopce Wiślańskie
To jeden z najładniejszych szczytów w okolicy Wisły. Tworzy pętlę, bo żółte znaki wiodą na Trzy Kopce, ale też w pobliżu centrum miasta, przez zbocza szczytów Cyrhla i Bukowa. Wejście na Kopce zaczyna się na Alei 1 Maja, w centrum miasteczka i wiedzie przez mostek, po czym skręca w prawo na osiedle Jarzębata. Po drodze miniesz szczyt Kamienny, a przy nim Chatkę Oddziału PTTK Odział Beskid w Cieszynie. Kolejne miejsce odpoczynku to Schronisko Telesforówka ze słynnym garbusem, położone już na szczycie Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.). W tym miejscu graniczą ze sobą gminy Brenna, Wisła i Ustroń, o czym przypominają ułożone kamienie z herbami. Malowniczym miejscem widokowym na podejściu jest polana Nowa Łąka z widokiem na Brenną i Wisłę. Ze szczytu ładnie widać też Szczyrk. Powrót do Wisły żółtym, a dalej czarnym szlakiem przez Dolinę Gościejową. Długość takiej pętli to w sumie około 13 km, a czas przejścia około 3 i pół godziny, nie licząc przerw na odpoczynek i podziwianie widoków.
Pętla szlaków na Wielki Stożek
Popularnym i przyjemnym celem wędrówek jest szczyt Stożek Wielki (979 m n.p.m.), położony na zachód od miasta, na granicy z Czechami. Pętlę tę można zrobić w różnych wariantach, jako że w okolicy jest sporo szlaków. My proponujemy wyjście z Domu Wczasowego Beskidy z zielonego szlaku pod stokiem Nowa Osada i dalej przez most i za zielonymi znakami. Szlak wiedzie obok Grobu Nieznanego Żołnierza i przez osiedle Groń. Na rozwidleniu przy ulicy kasztanowej trzeba skręcić w szlak czarny i dojść nim do przystanku kolejowego Wisła Głębce. Dalej znaki niebieskie wiodą przez las i krzyżują się ze szlakiem czerwonym. Obydwa szlaki prowadzą na Stożek Wielki, ale wybierając trasę czerwoną, przejdziesz przez widokowy szczyt Kiczory (990 m n.p.m.). Stąd na Stożek Wielki już tylko niespełna 2 km, których przejście zajmuje pół godziny. Na szczycie jest lubiane przez turystów schronisko. Zejść możesz szlakiem zielonym do ulicy Turystycznej i stacji Głębce, a dalej tą samą drogą. Długość całej pętli to 22 km, a szacowany czas przejścia to 7 godzin.
Szlak z Wisły Jawornik na Przełęcz Beskidek
Początek szlaku odnajdziesz przy stacji kolejowej Wisła Uzdrowisko. Wygodna trasa wiedzie przez dzielnicę Jawornik. Na rozwidleniu tras skręć w szlak zielony, którym dojdziesz na przełęcz Beskidek (czeska nazwa Beskydskie sedlo, wys. 680 m n.p.m.). Trasę warto połączyć z przejściem czerwonym szlakiem do schroniska na Soszowie i wrócić do miasta szlakiem niebieskim. Cała pętla liczy sobie 13 km, a czas przejścia wynosi ok. 4 godziny. Najładniejsze miejsca po drodze to zbocza Soszowa Małego i Wielkiego.
Jak odpocząć po górskiej wędrówce?
Beskidzkie trasy nie są zbyt wymagające, chociaż dłuższe wycieczki z pewnością poczujesz w nogach. Dlatego warto po powrocie zrelaksować się i zregenerować mięśnie, aby następnego dnia nie czuć zakwasów i z ochotą znów wyjść w góry. Planujesz urlop w Beskidach? Przekonaj się, że Wisła noclegi z wyżywieniem w Domu Wczasowym Beskidy to nie tylko sen w przytulnych pokojach, ale też wieczorny odpoczynek w naszej strefie relaksu. Wystarczy popływać, zamówić masaż mięśni, albo odpocząć w jaccuzzii, aby zapomnieć o trudach wędrówki.
Wisła i noclegi w Domu Wczasowym Beskidy, to doskonała propozycja dla każdego, kto pragnie połączyć aktywny wypoczynek na malowniczych szlakach Beskidu Śląskiego z wygodą i relaksem. Dzięki świetnej lokalizacji, bliskości różnorodnych tras turystycznych oraz kompleksowej ofercie, nasz Dom Wczasowy Beskidy jest idealnym obiektem noclegowym zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wędrowców. Zapraszamy do korzystania ze specjalnej oferty letnich pakietów – https://dwbeskidy.com.pl/portfolio-item/lato-w-beskidach/
Odpocznij w górach!
Wisła noclegi z wyżywieniem i basenem czekają na Ciebie w Domu Wczasowym Beskidy
+48 518 267 636