wisła hotele z basenem

Wiosna w Beskidach to czas, kiedy natura budzi się do życia, a góry kuszą aktywnościami na świeżym powietrzu. Jeśli masz dość krótkich, ciemnych i zimnych dni, i chcesz dobrze rozpocząć wiosnę, Wisła i noclegi z basenem czekają na Ciebie! Perełka Beskidów Śląskich zaprasza Cię do odkrywania magicznych tras pieszych i rowerowych, a także do relaksu w naszym Domu Wczasowym Beskidy. Pora pakować torbę i ruszać na niezapomnianą przygodę w górach.

Spis treści:

  1. Najpiękniejsze szlaki górskie w Wiśle
  2. Trasa na Wielki Stożek
  3. Trasa na Baranią Górę
  4. Trasa na Soszów Wielki
  5. Trasy rowerowe w Wiśle
  6. Zielony szlak spacerowy „Wisła Głębce PKP – Wisła Wierchy PKS przez Groniczek
  7. Trasa na Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły
  8. Dom Wczasowy Beskidy – Idealna baza wypadowa

Najpiękniejsze szlaki górskie w Wiśle

Wisła i jej okolice to prawdziwy raj dla miłośników gór. Okoliczne szlaki zachwycają swoją malowniczością i nie należą do najtrudniejszych, co sprawia, że każdy odwiedzający te tereny turysta powinien być usatysfakcjonowany. Zapoznaj się z naszymi propozycjami na udaną pieszą wędrówkę w Wiśle:

Trasa na Wielki Stożek

Jeśli planujesz wędrówkę po szlakach turystycznych w Wiśle, warto rozpocząć od czegoś przyjemnego i stosunkowo łatwego. Doskonałym wyborem będzie szlak prowadzący na Wielki Stożek, położony na granicy polsko-czeskiej. To trasa, która nie wymaga zbyt dużego wysiłku, idealna na rozgrzewkę przed podbojem bardziej wymagających szczytów Beskidu Śląskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że na samej górze stoi jedno z najstarszych polskich schronisk górskich – Schronisko PTTK Stożek. Najlepiej wybrać opcję wędrówki szlakiem zielonym (rozpoczynającą się przy ulicy Turystycznej). Trasa ta jest niezwykle przyjemna i nadaje się do pokonania nawet z dziećmi. Stożek Wielki to szczyt o wysokości 978 m n.p.m., z którego roztacza się przepiękna panorama Beskidu Śląskiego. Cała wspinaczka i powrót ze szlaku to łącznie około 12 kilometrów, a czas przejścia szacuje się na nieco ponad 4 godziny.

Trasa na Baranią Górę

Zapraszamy Cię również na niezapomnianą wędrówkę po niebieskim szlaku, prowadzącym na Baranią Górę. To właśnie stamtąd wypływa największa polska rzeka – Wisła, więc wycieczka ta nie tylko zapewni Ci niezapomniane wrażenia, ale także pozwoli poczuć bliskość z naturą w jednym z najpiękniejszych zakątków Beskidów. Czas potrzebny na pokonanie tego szlaku to około 2 godziny i 30 minut. Samo podejście na szczyt Baraniej Góry może być nieco trudniejsze niż cała trasa, ale na pocieszenie: jest dość krótkie. Warto, ponieważ czeka na Ciebie niezwykły widok, który można podziwiać z drewnianej wieży widokowej na szczycie. Z tego miejsca doskonale widać m.in. Stożek Wielki, Cieślar, Wielką Czantorię, Beskid Żywiecki oraz, przy dobrej pogodzie, Tatry.

Trasa na Soszów Wielki

Trzecią propozycją jest niebiesko znakowany szlak na szczyt Soszowa Wielkiego. W okolicy szczytu (886 m n.p.m.) znajduje się przytulne schronisko, gdzie można zjeść pyszny posiłek. Gdy osiągniesz cel, w nagrodę otrzymasz niezapomniane widoki na miasto. Powrót ze schroniska odbywa się szlakiem czerwonym. Ta malownicza pętla ma długość około 15 kilometrów, a czas jej przejścia bez większych przerw szacuje się na około 5 godzin. Czekają na Ciebie niezapomniane wrażenia i piękne widoki, więc nie zwlekaj – wyrusz na szlak już dziś!

Trasy rowerowe w Wiśle

Wisła jest również doskonałym miejscem do jazdy na rowerze. Rewelacyjne trasy znajdą tu zarówno doświadczeni kolarze górscy, jak i amatorzy rekreacyjnych wycieczek rowerowych. Mamy dla Ciebie dwie propozycje tras rowerowych w Wiśle:

1.Zielony szlak spacerowy „Wisła Głębce PKP – Wisła Wierchy PKS przez Groniczek

Przeznaczony dla większości rowerowiczów, którzy liczą na niezapomniane wrażenia i wspaniałe widoki na malownicze okolice Wisły:

 • Wycieczkę rozpoczynasz ze stacji PKP Wisła Głebce. Podążaj za oznakowanymi szlakami, w kierunku ruchliwej ulicy Głębce, a następnie skręć w lewo w ulicę Kasztanową. Już na początku czeka Cię stromy podjazd, ale nie zniechęcaj się – wysiłek się opłaca.
 • Gdy dotrzesz do ulicy Spacerowej, zobaczysz wspaniałe widoki. Ta część trasy prowadzi przez grzbiet górski, pozwalając Ci podziwiać malownicze pejzaże łąk i pól, otaczających Wisłę.
 • Kolejne etapy trasy to nieco bardziej strome i powolne wędrowanie między zabudowaniami. Będziesz kierować się w stronę ulicy Kopydło, następnie dotrzesz do przystanku PKS Wisła Wierchy i kierując się dalej, wrócisz do punktu startowego, Wisły Głębce. Trasę możesz pokonać w obie strony, jednak wtedy przez większość czasu będziesz jechać pod górkę.

2.Trasa na Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Oferuje wspaniałe widoki i zapewnia emocjonującą przygodę, idealną dla każdego miłośnika aktywnego wypoczynku:

 • Jazdę rozpoczynasz z parkingu w Ustroniu. Już na początku czeka Cię podjazd, ale bez obaw – jest to jedna z łatwiejszych technicznie tras w okolicy, więc każdy rowerzysta będzie mógł cieszyć się nią bez problemu.
 • Jadąc ścieżką rowerową wzdłuż Wisły, szybko dotrzesz do Ulicy Olimpijskiej, gdzie zaczyna się właściwy podjazd. Jedziesz cały czas w górę, ciesząc się malowniczymi widokami.
 • Po około 45 minutach intensywnej jazdy asfaltową drogą, osiągasz szczyt Kamienny na wysokości 790 metrów n.p.m. Tutaj asfalt ustępuje miejsca ubitej drodze, a Ty kontynuujesz jazdę w kierunku Trzech Kopców Wiślańskich.
 • Na samej górze czeka Cię nagroda – przepiękny widok na okoliczne pasma górskie, a także możliwość odpoczynku i poczęstunku w punkcie gastronomicznym. Spędź chwilę, relaksując się i podziwiając panoramę Beskidu Śląskiego, by zebrać siły na powrót.
 • Powrót z Trzech Kopców Wiślańskich to już zupełnie inna część przygody. Zjeżdżasz niebieskim szlakiem, a potem wybierasz drogę powrotną przez dolinę Dobki, gdzie czeka na Ciebie prosta droga wzdłuż brzegu Wisły. Podsumowując, Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły to niezwykła trasa rowerowa, która prowadzi do jednego z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.

Jesteś gotowy na wyzwanie? Wyrusz na rowerową przygodę, a noclegi z śniadaniem w Wiśle zarezerwuj u nas już teraz!

Dom Wczasowy Beskidy – Idealna baza wypadowa

Jeśli planujesz wypoczynek w Beskidach, noclegi z basenem i wyżywieniem w Wiśle zarezerwujesz w Domu Wczasowym Beskidy. Nasz obiekt położony u stóp szczytu Czupel, jest niezwykłym miejscem nie tylko ze względu na swoją lokalizację, ale także ze względu na atmosferę spokoju i kameralności, którą oferujemy gościom.

Dlaczego warto zdecydować się na pokoje w Wiśle?

 • Dom Wczasowy Beskidy to połączenie tradycji i nowoczesności, zapewniając udany pobyt dla wszystkich odwiedzających.
 • Rezerwując pobyt, będziesz mieć możliwość korzystania z atrakcji górskich praktycznie spod samego wejścia, ponieważ wiodą tędy trasy Ośrodka Narciarskiego Nowa Osada. To będzie wspaniały początek wiosny!
 • Ośrodek zapewnia również zaplecze fitness i SPA – basen, sauna, jacuzzi, w którym Goście mogą zrelaksować się i zadbać o swoje ciało i duszę i korzystać z noclegów z basenem w Wiśle.
 • Po wiosennych aktywnościach można liczyć na pyszne posiłki w strefie gastronomicznej. Zachwycisz się wysoką jakością produktów regionalnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
 • Dom Wczasowy Beskidy oferuje również przytulne pokoje, zapewniający wypoczynek na najwyższym poziomie.

Pamiętaj: jeśli wybierasz Wisła noclegi z wyżywieniem i basenem czekają w naszym wspaniałym Domu Wczasowym Beskidy. Zarezerwuj już dziś i ciesz się najlepszym początkiem wiosny, jaki mogłeś sobie wymarzyć.

Odpocznij w górach!

Wisła noclegi z wyżywieniem i basenem czekają na Ciebie w Domu Wczasowym Beskidy

+48 518 267 636
©2021 Copyright - BESKIDY - Dom Wczasowy Wisła / Wypoczynkowa 10 Wisła / tel.: +48 33 855 20 13