homehomehomehomehomehome
Pieszo czy rowerem...

2018-06-14

Pieszo czy rowerem?

 

Jeśli planujesz wyjazd w Beskidy, by odpocząć to gratulujemy dobrego wyboru! To właśnie tutaj będziesz blisko natury, poznasz otaczającą Cię przyrodę. Czekają tu na Ciebie liczne szlaki spacerowe i trasy rowerowe. Przeczytaj jakie atrakcje spotkasz w Wiśle i okolicy :)

 

 

Szlaki turystyczne i spacerowe

Jeśli jesteś entuzjastą spokojnego spacerowania i podziwiania cudownych widoków, wybierz jedną
z propozycji tras spacerowych. A może zdecydujesz się na przejście szlaku górskiego? Proponujemy między innymi szlak Czantoria Wielka – Magurka Wiślańska, Wisła Czarne – Dolina Czarnej Wisełki, Wisła Jawornik – Przełącz Beskidek, Wisła Głębce – Nowa Osada. Warte przejścia są również szlaki architektury (np. Wiadukt Kolejowy w Łabajowie, Górskie Schronisko Turystyczne na Stożku) oraz Habsburgów. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o beskidzkiej naturze, można wybrać jedną z tras edukacyjnych. Do wyboru jest m.in. ekspozycja o rzece Wiśle, ścieżka przy Nadleśnictwie Wisła oraz ścieżka na Baranią Górę. Zapewniamy, że ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki. I z pewnością jeszcze będziesz chciał tu wrócić :)

 

Trasy rowerowe

Beskidy słyną również z wielu tras rowerowych. Możesz wybrać się w samodzielną wycieczkę po okolicy lub skorzystać z już opracowanych tras. Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję to do wyboru będziesz miał 10-kilometrową trasę na Skolnity obejmującą m.in. przejazd przez Dziechcinkę
i Jawornik, około 20-kilometrową trasę tam i z powrotem (podczas niej przejedziesz np. Bulwar Księżycowy i Słoneczny, Tokarnię i Przełęcz Bukową) czy też aż 24-kilometrową trasę szlakiem wiślańskich atrakcji. Wybierając tą ostatnią przejedziesz m.in. przez Nową Osadę, Zaporę na Jeziorze Czerniańskim, Kubalonkę i Jonidło. A może spodoba Ci się wycieczka przez Trzy Kopce Wiślańskie lub Stożek? Rozważ takzę trasę transgraniczną Soszów – Nydek (Republika Czeska). Jazda na rowerze potrafi zdziałać cuda – poprawia krążenie i w łatwy sposób pomaga w straceniu zbędnych kilogramów. Jeśli nadal zastanawiasz się czy wsiąść na rower i pojechać w siną dal to odpowiedź jest tylko jedna: tak! :)

<<Powrot

Kontakt

DW Beskidy
ul. Wypoczynkowa 10
43-460 Wisła
tel./fax: (+48) 33 855 20 13
recepcja@dwbeskidy.com.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje na temat promocji, ofert specjalnych oraz wydarzeń.