homehomehomehomehomehome
DW Beskidy - raj dla narciarzy

2019-03-04

 

DW Beskidy – raj dla narciarzy

To właśnie tu, w Wiśle, na miłośników białego szaleństwa czeka blisko 30 wyciągów narciarskich oraz wspaniałe i zróżnicowane trasy o różnych stopniach trudności i łącznej długości ponad 25 km. Wiślańskie trasy narciarskie słyną z tego, że są doskonale przygotowane. Na wymagających narciarzy czekają stoki Stożka, Soszowa oraz Cieńkowa ze sztucznym naśnieżaniem. Są też liczne trasy dla początkujących oraz kameralne ośrodki dla rodzin z dziećmi. Słowem, tutaj na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

 

Po sąsiedzku czyli …

… bezpośrednio przy DW Beskidy znajduje się NOWA OSADA SKI - to wyjątkowy stok, który uważany jest za doskonałe miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z narciarstwem, tym bardziej, że można tu skorzystać ze szkółki. Instruktorzy specjalizują się w szkoleniu dzieci, ale w ofercie znajduje się również opcja doskonalenia jazdy. Jest to wspaniała propozycja dla wszystkich tych, którzy przed rozpoczęciem białego szaleństwa chcieliby odświeżyć nieco swoje umiejętności. Ogólnie w Nowej Osadzie na narciarzy czeka sześć tras przystosowanych zarówno dla osób średniozaawansowanych, jak i początkujących. Wszystkie trasy są naśnieżane i oświetlane, a życie narciarzom i snowboardzistom ułatwiają trzy wyciągi oraz czteroosobowa kolejka linowa.

Natomiast wszystkich fanów skoków narciarskich z pewnością ucieszy wiadomość, że niecałe 3,5 kilometra od nas znajduje się, słynna na całą Polskę, Skocznia Narciarska im. Adama Małysza.

 

Inne stacje narciarskie w Wiśle


STACJA NARCIARSKA CIEŃKÓW to z pewnością jeden z większych kompleksów narciarskich w Wiśle. Na wszystkich rządnych zimowych szaleństw czekają tu wyciągi talerzykowe oraz nowoczesna kolej linowa. Stacja Cieńków oferuje trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, więc jest to odpowiednie miejsce zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy. Są to fantastycznie przygotowane stoki, o których jakość dba ratrak, stosowane jest również sztuczne naśnieżanie, a dzięki oświetleniu stacja jest czynna do późnego wieczora. Cieńków jest również idealnym miejscem dla rodzin – do dyspozycji narciarzy udostępniono bowiem serwis narciarski, wypożyczalnię i co najważniejsze, przedszkole narciarskie. Dzięki temu dzieci spokojnie oswajają się z nartami i nabierają obycia ze stokiem. Szczerze polecamy!

 

OŚRODEK NARCIARSKI STOŻEK to miejsce wybierane najczęściej przez osoby mające już pewne umiejętności i doświadczenie w jeździe na nartach czy też na snowboardzie. Stożek oferuje bowiem bardzo zróżnicowane trasy – także do slalomu giganta – z wieloma wariantami zjazdowymi dla wymagających miłośników białego szaleństwa. Podobnie jak na Stacji Cieńków tak i tu nartostrady są sztucznie naśnieżane, chociaż zwolennicy jazdy po naturalnym śniegu i tak nie będą zawiedzeni, gdyż specyficzny mikroklimat tego miejsca zapewnia długo utrzymującą się naturalną pokrywę śnieżną, a o jakość tras dbają oczywiście ratraki. Stożek nie jest miejscem jedynie dla zaawansowanych, ponieważ stok oferuje również wsparcie ze strony instruktorów.

 

STACJA NARCIARSKA SOSZÓW uznawana jest za jedną z największych w rejonie Beskidów. Dla wielbicieli szusowania przygotowano tu trasy, których łączna długość wynosi ponad sześć kilometrów i zostały one podzielone na odcinki o różnym stopniu trudności. Jest to miejsce, w którym na naturalny śnieg można liczyć nawet do końca kwietnia. Działa tu również szkoła narciarska z kadrą profesjonalnych instruktorów wspaniale przygotowanych do pracy zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi – idealne miejsce, aby rozpocząć przygodę z nartami! Na najmniejszych narciarzy czeka też przedszkole narciarskie, a wzdłuż tras znajdują się punkty gastronomiczne, co jest znacznym udogodnieniem.

 

Wisła to raj dla narciarzy, a wspomniane ośrodki narciarskie nie są oczywiście jedynymi godnymi uwagi. Polecamy również Ski Siglany z dwoma wyciągami orczykowymi, idealny dla początkujących narciarzy, a także rodzin z dziećmi. Stok Stacja Narciarska oferuje długie trasy dla zaawansowanych oraz szkółkę dla początkujących narciarzy. Nie bez znaczenia jest również obecność kolei linowej i orczyka. Początkującym polecamy natomiast Ośrodek Narciarski Klepki w Wiśle Malince. Do dyspozycji Gości są również mniejsze, bardziej kameralne ośrodki np. Wyciągi Narciarskie Pasieki, Polana Zieleńska, Stok Narciarski Beskid, Wyciąg na Polanie Extreme.

Warto więc poszukać idealnego stoku dla siebie, dopasowanego do swoich upodobań i możliwości, zwłaszcza, że zimowa oferta Wisły jest niezwykle różnorodna i oferuje możliwość uprawiania sportu na najwyższym poziomie.

 

<<Powrot

Kontakt

DW Beskidy
ul. Wypoczynkowa 10
43-460 Wisła
tel./fax: (+48) 33 855 20 13
recepcja@dwbeskidy.com.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje na temat promocji, ofert specjalnych oraz wydarzeń.