homehomehomehomehomehome
Adam Małysz - nasz mistrz

2018-11-08

Orzeł z Wisły

Któż z nas tego nie pamięta: ”Leeeć Adaaam leeeć!”. To były piękne chwile, gdy Orzeł z Wisły zawładnął wyobraźnią i sercami wszystkich Polaków. Biało-czerwone flagi, trąbki, uśmiechnięte twarze – ten sukces był naszym wspólnym sukcesem. Przyszedł akurat w momencie, gdy tak bardzo go potrzebowaliśmy. Wszyscy byliśmy Mistrzami. Niezależnie od tego, czy zawody odbywały się w Polsce, Norwegii, Niemczech czy gdziekolwiek indziej, trybuny były zdominowane przez biało-czerwone barwy. Swoją postawą zdobyliśmy uznanie na całym świecie. Najlepsi kibice, najlepszego skoczka.

Skromny chłopak z Wisły spowodował, że tak niszowa konkurencja stała się naszym sportem narodowym. Odżyły dawne wspomnienia związane z Wojciechem Fortuną, a sport nieoczekiwanie połączył kilka pokoleń.

Galeria "Sportowe trofea Adama Małysza"

Nic dziwnego, że to właśnie w Wiśle Adam Małysz stworzył swoje prywatne muzeum. Jest to wystawa, na której miłośnicy skoków narciarskich i fani Adama Małysza mogą zobaczyć wszystkie trofea naszego Mistrza. Nie są to jedynie zdobyte przez niego medale, lecz także te najcenniejsze, jakże wyczekane przez wszystkich, zwycięskie kryształowe kule! Sport to nie tylko trofea, to również, a może przed wszystkim ciężka praca, dlatego w ramach wystawy możemy zobaczyć również sprzęt narciarski, którego używał Adam Małysz. Niebanalna ciekawostka, nie tylko dla znawców narciarstwa.

W pokłonie dla Mistrza – Wisła Malinka

Wisła nie pozostała dłużna i postanowiła uczcić tak wyjątkowego mieszkańca. Nie mogło być lepszego sposobu uhonorowania Adama Małysza niż nazwanie jego imieniem skoczni w Wiśle Malince. To dzięki sukcesom Adama skocznia przeszła gruntowną przebudowę i od 2008 roku możemy podziwiać ją w nowej odsłonie.  Pierwsze międzynarodowe zawody odbyły się w 2009 roku, a w 2010 roku podczas FIS Grand Prix pierwszy konkurs wygrał nikt inny jak patron tego miejsca.

Doskonale pamiętamy tamtą atmosferę, towarzyszące jej emocje, doping tysięcy kibiców DW Beskidy położony jest bowiem zaledwie 3 km od skoczni. Zapraszamy więc do podróży śladami Mistrza.

 

<<Powrot

Kontakt

DW Beskidy
ul. Wypoczynkowa 10
43-460 Wisła
tel./fax: (+48) 33 855 20 13
recepcja@dwbeskidy.com.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje na temat promocji, ofert specjalnych oraz wydarzeń.